Pozor

Ako vybrať fóliu

Odporúčame Vám vybrať fóliu od značkového výrobcu. Zvoľte radšej fóliu, ktorá nie je farebným polyesterom, ale je vyrábaná metódou nanášania kovov do polyesteru ( tzv. sputtering ), pri ktorom je dosiahnuté maximálne rovnomerné pokrytie kovom a teda najlepšieho vzhľadu funkčnosti a trvanlivosti fólie. Pri sputteringu je do fólie vstrelovaný vzácny kov, ktorý vytvára farebný tón a ovplyvňuje parametre fólie. Kov je odolný proti starnutiu a vplyvom slnečného žiarenie, preto zaručuje najdlhšiu možnú životnosť fólie. Dôležitá je tiež kvalita lepidla a vrstvy proti poškrábaniu.


Lacné fólie sú síce finančne o niečo menej náročné, ale ich protislnečné účinky a ochrana pred UV sú v porovnaní s najmodernejšími fóliami minimálne. Tieto fólie rýchlo strácajú svoju pôvodnú farbu, blednú, fialovejú poprípade sa začnú tvoriť bublinky alebo popraskajú. Preto nedoporučujeme kupovať lacné fólie predávané na čerpacích staniciach alebo v hypermarketoch.

Treba si dávať pozor, akú fóliu si vyberiete, nakoľko už aj u nás sa predáva fólia, ktorá ani nemá uvedené miesto výroby. (určite je to made in CHINA). Jej značka tu pred rokom ani nebola a aj cena zodpovedá fóliám z Poľska. Samozrejme, že predajca uvádza vysoké záruky a špičkové vlastnosti fólií. Ako to môže vedieť, keď názov značky vznikol pre pol rokom a teda nemôžu mať fóliu odskúšanú ako sa bude chovať po 2,3 rokoch. Americká asociácia IWFA o takejto značke na náš dotaz ani NEPOČULA !!! Toto sú len základné informácie pre ľudí, aby pochopili, že nie je fólia ako fólia a prečo sú ceny tak rozdielne. Za kvalitu sa platí a ak chcete, aby Vám fólie vydržali a splnili svoj účel, tak priplatiť si za kvalitu sa Vám určite oplatí...

Každá solidná, keď aj malá firma, ktorá ponúka montáž autofólií by mala vedieť:

- povedať Vám značku fólií, ktorú používa
- vysvetliť spôsob inštalácie, ktorú používa
- preukázať sa osvedčením o vyškolení na montáž

Na trhu sú k dispozícii tieto 3 rozdielne druhy autofólií:

- nereflexné
- hybridné
- plno metalizované fólie


Inštalácia

Montážne firmy používajú mierne odlišné metódy montáže, pričom vychádzajú z ich vlastných skúseností a tiež , že každému vyhovuje iný spôsob práce. Niektoré firmy zarezávajú až k hornému okraju okna, niektoré nechávajú mm medzeru, nakoľko fólia zájde do rámu okna. V žiadnom prípade by však pri montáži fólií firma nemala auto vysklievať ( vyberať sklá ) a ani inak zasahovať zásadným spôsobom do interiéru vozidla. Bezpečnostné fólie by podľa európskych štandardov mali byť namontované tesne pod rám . Profesionálna firma by mala mať osvedčenie o vyškolení montáži vydané dovozcom.

Všeobecne platia tieto štandardy:

- bočné sklá musia byť vždy inštalované z jedného kusa fólie
- zadné sklo sa dá väčšinou vyformovať z jedného kusa fólie, maximálne z dvoch kusov, pokiaľ je sklo veľmi vyduté
- fólie sa vždy inštalujú z vnútornej strany skla

Pokiaľ nie je inštalačná firma schopná takto auto namontovať, pravdepodobne nie je dostatočne vyškolená, alebo nepoužíva materiál zodpovedajúcich parametrov.

Montáž stredne veľkého auta trvá priemere 2 hodiny, ale niektoré firmy dokážu namontovať fólie ešte rýchlejšie. Po nainštalovaní fólie je nutné počítať s tým, že fólia musí dokonale vyschnúť cca 2 až 3 dni. Počas tejto doby by sa nemali sťahovať okná a auto by nemalo stáť v mraze. Predtým ako sa rozhodnete pre firmu, ktorá by Vám mala fólie nainštalovať položte jej tieto základné otázky:

- ako dlho je na trhu
- ako dlho bude montáž trvať
- montujete zadné sklo z jedného kusa fólie
- aká je záruka
- akú značku a typ fólie zahŕňa cena, ktorú Vám povedia
- uistite sa načo sa vzťahuje záruka, ktorú firma ponúka, či je krytá dovozcom fólie a či firma pôsobí ako autorizovaný dealer a má osvedčenie o vyškolení v montáži

Nesprávne aplikované fólie


Nasledujúce ukážky znázorňujú nesprávne aplikované fólie. Viditeľné rezy, na relatívne rovnom skle (Opel Corsa) zadná fólia zo štyroch kusov??! Fialové fólie - made in Poland?! Kvalitné fólie nemenia farbu z čiernej na fialovú!!

010203040507091011

Zdieľaj

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Ponúkame Vám

  • Predaj a montáž:
  • - Autofólií
  • - Ochranných fólií
  • - Okenných fólií
  • - CarWrap fólií
  • - Karbónových fólií
  • - Bezpečnostných folií
  • - Dekoračných Folií
  • - Leštenie svetiel

Služby klientom:

- Kávička, čaj

 

Radi Vám poradíme.

Kontaktujte nás:

0903 373 526

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

 

Nájdete nás na facebooku

JoomBall Cookie

Kontakt

Námestie padlých hrdinov 7
900 28
Ivanka pri Dunaji

Pondelok - Piatok: 8:00 - 17:00

Obednajšia prestávka: 11:30 - 12:30

GPS súradnice:
S 48.190245
V 17.258501

Tel. č.: 0903 373 526
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Partnerské stránky

 

audiotuning

peugeot club