Ochranné fólie

Načo je ochranná fólia na aute?

Ochranná fólia slúži ako tzv. neviditeľný ochranný štít pred nástrahami na cestách, ako sú napríklad odletujúce kamienky, zimný posyp na cestách a neznesiteľný hmyz v období leta. Treba však myslieť na to, že ochrannú fóliu je možné nalepiť iba na lakované časti vozidla a hladké lesklé povrchy.
Oplatí sa mi to aj pri staršom aute?
Pri starších vozidlách je najideálnejšie prísť na obhliadku vozidla, kde vieme zhodnotiť, poprípade odporučiť potrebné korekcie laku pred samotnou aplikáciou fólie.

Čo okrem ochrany získam vďaka ochrannej fólii?

Ochranná fólia má aj pridanú hodnotu v podobe zvýšeného lesku vášho auta. Materiál je opticky číry, čo znamená, že ho na laku nie je takmer vôbec vidieť. Taktiež sa zvyšuje hydrofóbnosť povrchu, čo v preklade znamená, lepšie odpudzovanie vody ako z laku auta bez ochrannej fólie.

Ako dlho mi poslúži ochranná fólia?

Ponúkame dva typy materiálu, štandardná trieda materiálu a vyššia trieda materiálu. Pri štandarde je záruka daná výrobcom 7 až 10 rokov. 7 ročná záruka je na vodorovné plochy z dôvodu, že sú v aktívnejšom kontakte so slnkom a ostatnými vonkajšími vplyvmi. 10 ročná záruka sa vzťahuje na zvislé plochy vozidla. V prípade vyššej triedy je udaná 12 ročná záruka na materiál. Ide o materiál, ktorý je obohatený oproti štandardu o väčšiu hrúbku a keramickú vrstvu.

Musím si dať fóliu na celé auto?

Nemusíte. K najčastejším poškodeniam dochádza na prednej časti vozidla, t.j. nárazník, kapota, predné blatníky, svetlá, strešné nábehové hrany, spätné zrkadlá, Áčkové stĺpiky pri čelnom skle. Samozrejme, sú aj iné časti vozidla, ktoré vieme zalepiť do ochrany na požiadanie klienta, napríklad nábehové hrany zadných nárazníkov, ktoré sa zvyknú poškodiť pri manipulácii rôznych predmetov, alebo aj pri prevoze domácich miláčikov. Radi Vám však poradíme telefonicky či mailom, ideálne však osobne na našej prevádzke.

Nepoškodí sa mi lak pri montáži a demontáži?

Pri každom vozidle sa vždy snažíme poskytnúť výrez v digitálnej forme, to znamená, presný výrez daného dielu auta. Neexistujú však výrezy na každý typ vozidla, a v takom prípade sa fólia reže priamo na aute z bežnej metráže materiálu. K prerezaniu na lak však nedochádza, nakoľko sa fólia perforuje nožom, čo znamená, že sa len nareže vrchná časť materiálu, ktorú je možné následne odtrhnúť. Pri odstraňovaní sa lak nepoškodí, čo však závisí od stavu laku pred aplikáciou (opätovne lakovaný diel, mechanicky poškodený diel, prerezaný lak pri nesprávnej aplikácii). Odporúčam však neodstraňovať fóliu svojpomocne.

Musím sa nejako špeciálne starať o fóliu?

Starostlivosť o fóliu by mala byť vykonávaná ako o bežný lak. Výnimkou však sú automatické umývacie linky s kefami, ktorých agresívne chemické zloženie šampónov dokážu znehodnotiť vlastnosti fólie oveľa skôr. Ideálne umývanie auta s ochrannou fóliou je na ručných umývacích linkách, kde treba dbať na dostatočnú vzdialenosť trysky od auta MINIMALNE 40 cm.

Prečo si mám dať fólie práve u nás?

Naša firma je na trhu už takmer 20 rokov. Máme dlhoročné skúsenosti, či už v oblasti okenných fólií, carwrap fólií, reklamných polepov, solárnych fólií na budovy, domy, byty alebo firmy. Náš aplikátor je špička vo svojom obore.

 

Cenník ochrannej fólie na auto

  • hatchback celopolep cca 2280€ bez dph
  • kombi celopolep cca 2540€ bez dph
  • SUV celopolep cca 2800€ bez dph
  • naraznik od 270€ bez dph
  • kapota od 240€ bez dph

Technické parametre ochrannej fólie (PDF / 100kB)

Naše posledné práce