3M Stavebné solárne a bezpečnostné fólie

Kategória: Novinky

3mlogoSpoločnosť 3M, výrobca lepidiel a fólií, spojila tieto dve technológie výroby a prišla na trh s novými výrobkami: ochrannými fóliami na sklo, ktoré majú použitie v komerčnom ale aj v súkromnom segmente. Prvé fólie na okná boli vyrobené v roku 1960 a to z dôvodu úspory energie . Aj dnes laboratória 3M vyvíjajú fólie podľa požiadaviek a potrieb zákazníkov. Divízia laboratórií sa koncentruje na výskum, ktorý podporuje existujúce a vyvíja nové tovarové skupiny. Iba na vývoj nových technológií a výrobkov spoločnosť 3M investovala za posledných 5 rokov viac ako 4 miliardy USD.

 

Ochranné fólie zachytia až 99 percent škodlivého UV žiarenia, eliminujú až 79 percent solárneho tepla, ktoré by bolo prepustené cez okno. Fólie na okná 3M môžu znížiť v zimnom období tepelné straty cez sklenené plochy až o 35 percent, tým že neprepustia teplo z miestnosti. Tak isto fólie aplikované na sklách pomáhajú vašim očiam. Môžete docieliť zmenu vzhľadu budovy – pohľad z vonkajšej strany , vo vnútri vytvoríte príjemnejšie prostredie – fólie znižujú zrkadlenie skiel.
3M™ Scotchtint™ and 3M™ Scotchshield™ Ultra Safety & Security ochranné fólie neznižujú len náklady na energiu, ale aj chránia váš nábytok, závesy, koberce, umelecké diela pred ničivými ultrafialovými lúčmi, ktoré spôsobujú vyblednutie a pred násilnými vniknutiami a živelnými pohromami.