Čo je to neviditeľná ochrana laku?

Kategória: Nezatriedené

Čo je to neviditeľná ochrana laku?

Neviditeľná ochrana laku spočíva v nanesení ochranného prvku na lak. Či už v podobe keramiky alebo ochrannej fólie. U nás síce nerobíme keramickú ochranu laku, ale rozhodli sme sa pre ochrannú fóliu, a to tej najvyššej kvality v podobe značky XPEL ULTIMATE PLUS ktorá chráni lak pred poškriabaním, odreninami alebo kruhovými značkami spôsobenými odpadom na cestách, horninami, špinou a inými zložkami životného prostredia. Línia XPEL ULTIMATE PLUS využíva špeciálnu technológiu elastomérneho polyméru, ktorá umožňuje filmu ZBAVIŤ SA škrabancov alebo kruhových značiek za niekoľko minút. Práve na túto ochrannú fóliu sa vzťahuje záruka voči zožltnutiu až 10 ROKOV. Ako môžte vidieť vo videu nižšie XPEL ULTIMATE PLUS ponúka najlepšiu ochranu laku na trhu.

Koľko stojí takáto ochranná fólia?

Cena sa odvíja od viacerých rozhodujúcich faktorov. A to či máte záujem o ochranu celého auta alebo len rizikových častí. Ďalej či sa rozhodnete pre presne vyrezané kusy, ktoré sú navrhnuté presne na konkrétne auto, vyrezané v profesionálnom programe navrhnutom týmom odborníkov priamo v spoločnosti XPEL, alebo či sa rozhodnete pre lepenie priamo z rolky fólie. To znamená že sa musí auto namerať a objedať potrebné množstvo fólie a následne sa fólia reže priamo na aute. Vyškolený odborník, ktorý robí takéto rezy vie ako presne má rezať aby nepoškodil lak auta.

Výhody :

  • ochrana proti malým kamienkom
  • samoliečebné vlastnosti
  • ochrana laku pred škrabancami a UV
  • pri niektorých značkách záruka až 10 rokov
  • vysoká čírosť fólie zaručí že je takmer neviditeľná voľným okom

Nevýhody :

  • žiadna fólia nie je bez údržbová
  • pri poškodení je potrebné vymeniť celý kus
  • nekvalitné fólie majú tendencie zožltnúť časom
  • inštaláciu musí robiť školený profesionál

KONTAKTUJTE NÁS

Čo je to neviditeľná ochrana laku?

Vedeli ste že :

Ochranná fólia bola pôvodne vyvinutá na vojenské účeli? A to už počas vojny vo VIETNAME. V 60. rokoch malo americké ministerstvo obrany problémy s poškodením listov rotora vrtuľníka a iného citlivého vojenského materiálu úlomkami alebo lietajúcimi šrapnelmi. To ich inšpirovalo vyvinúť ochrannú vrstvu ktorá bola ľahká a transparentná.